В Україні тричі за місяць поширювали фейки про скасування безвізу з ЄС


Новина про "проблеми з безвізом для України" трьома хвилями поширювалася на українських сайтах

Про це передає Європейська правда. Об этом сообщает vzglad.in.ua со ссылкой на СМИ.

Зазначається, що паузи між хвилями тривали рівно тиждень. Новини з усіх хвиль посилаються на вигадане "повідомлення Ради ЄС", не даючи гіперлінк на прес-реліз Ради.

"Така картина не може мати іншого пояснення, крім свідомої (і, напевно, оплаченої) інформаційної атаки", — йдеться у матеріалі.

Як розповідається, спершу неправдиве повідомлення опублікували джерела, які не приховують проросійської спрямованості: "Украинцам усложнили въезд в Европу: потребуется спецразрешение каждому", – написали "Известия" 17 лютого.

Наступного дня аналогічне повідомлення випустила Украина.ру – ресурс, що входить до держхолдингу "Россия сегодня".

"1 березня Politeka знову видала новину (вже третю), яка майже дослівно повторювала їхнє попереднє повідомлення із посиланням на неіснуючу "заяву Ради ЄС", — зазначається в статті.

Третя хвиля настала 7 березня, коли низка сайтів, зокрема тих, які вже поширювали "новину" (наприклад, Znaj.ua), знову поширили те саме своє повідомлення.

"Та найяскравішим виявився інший елемент цієї інформаційної атаки. Хтось вклав гроші також у розкрутку повідомлення на сторінці, яка сама по собі є фейком, бо... імітує СММ ОБСЄ, міжнародну спостережну місію, що працює по обидва боки контактної лінії на Донбасі", — сказано в матеріалі.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/03/11/v_ukrayini_trychi_za_misyac_poshyryuvaly_feyky_pro_skasuvannya_bezvizu_z_yes”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя